LOGO TASARIMI

Marka ve branding hikayesi daima bir logo fikri ve hayali ile başlar. Kreatif grafik tasarımın önceliğinin daha önce yapılmamış olandan ziyade olanı başka bir şekilde söyleyebilmekten geçtiğine inanıyoruz. Bu sebeple işe sizi ve markanızı tanımakla başlıyoruz. 

Akılda kalmak mı, farklı olmak mı ya da hiçbiri, sade ve kurumsal olan yeterli mi? Standardı belirlerken nereden yola çıkılmalı? Bu tip soruları içinde barındıran marka logosu tasarlama süreci boyunca sizlere rehberlik ediyor, hayalinize en uygun logoyu birlikte üretiyoruz. Alanında uzman deneyimli ekip arkadaşlarımız ile yola soru sorarak çıkıyoruz.

Bir logo tasarımından beklentimiz nedir?

Markamızın hedef kitlesi kimdir?

Doğru sorular ve doğru cevaplar eşliğinde Dünya markalarına göz atıyor referans ve hatta feyz alacağımız noktaları belirliyoruz. Bu noktada ilham kaynaklarımızı mood board üzerinde açık bir şekilde sergiliyor ilavede bulunmak isteyen farklı gözlere de şans tanıyoruz. Hayal ederken ve tasarlarken biz evrenden, doğadan, hayvanlardan, tarihten, gündemden, gelecekten, insana ve hayata dair herşeyden mümkün olduğunca faydalanıyoruz.

KURUMSAL KİMLİK TASARIMI

Marka logosu tasarımı tamamlandıktan sonra kurumsal renk seçimleriniz ile birlikte artık kurumsal kimlik tasarımının ana hatlarını oluşturmak için hazırız. Firmanıza ait tüm materyallerin A’dan Z’ye grafik tasarımını bu şablon doğrultusunda tamamlıyoruz.

Biz kimiz sorusunun cevabı ve markanızın imajı kurumsal kimliğinizde açık ve net bir biçimde ifade edilmelidir. İlk bakışta karşı tarafa gönderilen mesajı imajımız belirlemektedir, bu durum markanız için de geçerlidir. Kurumsal kimlik bu noktada potansiyel müşterilerinizin veya halihazırda hizmet verdiklerinizin gözünde güvenilir bir imaj oluşturabilmenizi mümkün kılar. Kendi içinde bir tutarlılık gösteren renkler, harfler, semboller, figürler ile marka bütünlüğü korunmuş olur. Her aşamada bu akışı görmek bilinç altına profesyonel bir kurum olduğunuz mesajını otomatik olarak gönderir.

Kurumsal kimlik oluştururken sunduğumuz başlıca grafik tasarım hizmetleri arasında kartvizit tasarımı, firmanıza ait tüm dijital ve basılı materyaller, katalog tasarımı, afiş tasarımı, dergi tasarımı, katalog tasarımı ve broşür tasarımı bulunmaktadır. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda bizimle iletişime geçebilir bu alandaki grafik tasarım ihtiyacınızı hızlı, kolay ve güvenilir bir biçimde çözümleyebilirsiniz.

DERGİ VE KATALOG TASARIMI

Hayatımıza internetin girişi ile birlikte artan dijital medya ve sosyal medya kullanımı basılı materyallere olan talebin bir önceki on yıla göre büyük oranda azalmasına sebep oldu. Bu yeni dönemde dijital platformların basılı materyallerin önüne geçmesi ile birlikte grafik tasarım kültürünün de belli bir ölçüde değişikliğe uğradığı söylenebilir. İşte bu değişikliklerin en başında tanıtım amaçlı hazırlanan, firmanıza ait bir ürünü veya hizmeti öne çıkarabilmenizi sağlayan katalog ve dergi tasarımları yer almaktadır.

Basılı işlerin hazırlık sürecinde belli başlı kriterlere bağlı kalınırken, dijital amaçlı içerikler daha ziyade web sitesi tasarımına, pdf tasarımına, e-katalog tasarımına, e-broşür tasarımına veya banner tasarımına göre yapılmaktadır. Belirleyici ölçü ve dizinler sabit olmamakla birlikte rahatlıkla güncellenebilir veya değiştirilebilir bir senaryoda ilerler. Bu da size daha özgürce hareket edebilme kabiliyeti sunarken, daha fazla grafik tasarım içeriği ile çeşitlilik sağlayarak daha dikkat çekici tanıtımlar oluşturabilmenizi de mümkün kılar.


SOSYAL MEDYA TASARIMI

Kişisel sosyal medya hesaplarının değişim ve güncelleme hızını birebir ayak uyduramasa da markanıza veya firmanıza ait sosyal medya hesapları da güncel ve yeni kalabildiği ölçüde dikkat çekici olacaktır. Bu noktada görsel içeriklerin öneminin yanı sıra, sosyal medya sayfa tasarımı, hesap akışı tasarımı ve teması bir mağaza vitrini misali davet edici olmalıdır. Markanıza ait güncel bilgiler ve içeriklerin alelade sıralanmasından ziyade kurumsal kimliğiniz ile bir bütünlük içinde bir akış sağlanmalıdır.

Ajansımız prodüksiyon hizmetleri kapsamında görsel içeriklerinizi üretmenin yanı sıra, bu içeriklerin firmanıza özel olarak aylık bir akış içerisinde sosyal medya hesaplarınıza zahmetsizce yansıtılması hizmetini de sunmaktadır. Birlikte belirleyeceğimiz konsepte göre içeriklerin grafik tasarımlarının yapılması ve paylaşıma hazır olarak size gönderilmesinin ardından dilediğiniz gibi paylaşım yapabilirsiniz.

AMBALAJ TASARIMI

Perakende ve toptan ürünleriniz için ambalaj ve etiket tasarımlarınızı dilediğiniz şekilde gerçekleştiriyoruz. Varsa sizin belirteceğiniz referanslar üzerinden bir tasarım hazırlayabiliriz. Diğer taraftan tamamen size özel yeni ve özgün bir ambalaj tasarımı ile adınızdan söz ettirebilirsiniz.

Her zemine ve pakete uygulanabilecek yaratıcı tasarım fikirleri ve uygulamaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

RÖTUŞ VE FOTO MANİPÜLASYON

Çekimleri tamamlanan içeriklerin henüz hiçbir işlem uygulanmamış versiyonlarına ham dosya adı veririz.  Çekim sonrası olarak adlandırılan post prodüksiyon sürecinde bu dosyalar fotoğraf rötuş, fotoğraf manipülasyon ve ölçülendirme işlemlerinden geçer. Görseller retouch esnasında yeniden renklendirilir, gerek duyuluyorsa ürün düzeltmeleri uygulanır. Manken ile yapılan çekimler için yüz ve cilt rengi düzenlemesi ayrı olarak uygulanabilir. Bunlara ek olarak ürün çekimleri için dekupe işlemi uygulanabilir.

Dekupe edilen görsellerin ürün yerleştirmesi veya ürün giydirmesi şeklinde istenilen platformlara özel olarak grafik tasarım uygulamaları gerçekleştirilebilir.