E-TİCARET ÇEKİMİ

E-ticaret fotoğraf çekimi, internet üzerinden satışı yapılacak ürün veya hizmetlerin belirlenen kalite standartları çerçevesinde fotoğraflarının çekilmesine verilen hizmetin adıdır. Web çekimi, internet çekimi, online çekim adı altında da e-ticaret fotoğraf çekim hizmetleri verilebilmektedir. E-ticaret fotoğrafçılığı içerisinde birden çok dinamiği barındırmaktadır. Fotoğraf çekimi öncesi bir organizasyon planı yapılması ve bir test çekimi gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Önemli Noktalar

Fotoğraf çekimi testinde farklı ışık değerleri ve ürün incelemesi yapılarak ürün çekimi öncesi standart çekim değerlerinin elde edilmesi sağlanır. Star İstanbul Ajans olarak müşterilerimize e-ticaret fotoğraf çekimi alanında anlaşma öncesi ücretsiz test çekimi imkanı sunarak vermiş olduğumuz hizmetin kalite standardını ortaya koymayı hedefliyoruz. Aynı zamanda test çekimlerimizin neticesinde sizden gelecek istekler doğrultusunda asıl çalışmamızın da yol haritasını belirliyoruz.

E-ticaret fotoğraf çekimi bir çekim prodüksiyonu olarak manken, saç ve makyaj tasarımı, styling gibi ürün çekimi dışında başka dinamikleri de içermektedir. E-ticaret fotoğraf çekimi yapılmadan önce bu alanlarda hizmet veren uygun isimler belirlenmelidir. Ajans olarak alanında en iyi isimlerle sürekli çalışmanın getirmiş olduğu tecrübe ve tüm avantajları e-ticaret fotoğraf çekimi prodüksiyon hizmetlerimizde müşterilerimize sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.

E-Ticarette Görsellerin Önemi

Günümüzde dijitalleşme sürecinden nasibini alan mağazacılık sektörü de internet dünyasına hızlı bir giriş yapmıştır. Bir çok marka, ürünlerini online olarak satmaya başlamış ve sitelerine trafik çekmek için bütün medya planlamalarını da buna göre gerçekleştirmiştir. Bu süreçte tüketicilerin online tüketime adaptasyonu ve aktifliklerinin artması ile her geçen gün daha da büyümekte olan bir e-ticaret fotoğraf çekimi furyası içine girmiş bulunmaktayız.

Müşterilerin web sitesi üzerinden alışveriş yaparken ürünlere dokunma, hissetme veya ürünlerin kalitesini anlama imkanları olmadığı için genellikle satın alma kararlarını ürün görsellerinin ikna ediciliğine göre vermektedir. Bu noktada e-ticaret fotoğraf çekimi standardı büyük bir önem taşımaktadır.

Yapılan araştırmalara göre tüketicilerin yarısından fazlası yüksek kaliteli ürün fotoğraflarının satın alma kararlarında etkin rol aldığını söylemektedir. Tüketiciler ürünleri incelerlerken ürünleri çeşitli açılardan gösteren en az üç ile beş farklı açıdan ürün fotoğrafı görmek istemektedirler.

Fotoğraf Çekiminde Birlikte Çalışalım!

Star İstanbul olarak son teknoloji, yüksek kalite ekipmanlarımız ve profesyonel ekibimizle e-ticaret ürün fotoğraf çekimi alanında sizlere en uygun maliyetlerle memnun kalacağınız bir hizmet sunmaktayız. Sunmuş olduğumuz e-ticaret imaj çekimi hizmetimizle ürünlerinizin yüksek çözünürlüklü, net ve olağanüstü kalitede görsellerini e-ticaret sitenizde rahatlıkla paylaşabilir, daha yüksek satış oranları yakalayabilirsiniz. 

Mankenli veya Mankensiz Çekim

Mankenli veya mankensiz çekimi yapılan ürünlerin detaylı görselleri gibi web sitenizde yer alan bannerlar da bir hayli önem taşımaktadır. Sitenizin açılışında müşterilerinizi karşılayan genelde banner görselleri olur. Bu sebeple e-ticaret banner çekimi de aynı profesyonellikte gerçekleştirilmesi gerekir. Banner çekimi için standart e-ticaret fotoğraf çekimi için hazırlanan set up dışında, ürün grupları incelenip ayrı bir çekim konsepti oluşturulmalıdır.

Banner Çekimi

Bir banner çekimi genelde yatay karelerden oluşur. Farklı çekim konsepti ve formatıyla sitenizin yeni sezona özel kurgulanmış dijital vitrinidir. İlk bakışta dikkat çekmesi ve kısa bir sürede ziyaretçilerinize ürünlere ve yeni sezona dair bilgi verebilecek nitelikte olması gerekmektedir.

E-ticaret çekim kriterleri yukarıdaki standartların dışında her geçen gün değişmekte ve yenilenmektedir. Star İstanbul olarak sürekli güncellenen e-ticaret fotoğraf çekimi standartlarını yakından takip ediyoruz. Siz değerli müşterilerimizin içerik ihtiyacına esnek çalışma yapımız ve güncel bilgi birikimimizle destek olmaya devam ediyor olacağız.